بنام الله یکتا درود بر شما دوست بی همتا        

                         

      دماسنج احساسات و اتفاقات

 

احساسات تعیین کننده جنس اتفاقات در پیش رو هستند. شاید این جمله کلیشه به نظر برسه ولی تجربه ی هر لحظه و هر روز ما اینه: تا زمانی که حال دلمون بده، اتفاقات ناخواسته مدام در حال رفت و آمدند. وقتی حست بده همه دست به دست هم میدن تا حالتو بدتر کنن. شرایطی رخ میده که این روند را حادتر کنه. خبر های بد میشنویم. حتی تصمیمات و کارهایی هم که میکنیم نتایج بدی در پی داره.

ولی زمانی که حال دلمون خوب و عالیه همه چیز گل و بلبله. باغ دلمون سرسبزه. احساس امید داریم. اتفقات خوب و فوق العاده یکی یکی از راه میرسند. خبرهایی که خیلی وقته انتظارشون را میکشیدیم را میشنویم. وقتی حسمون فوق العاده است، دست به هر کاری میزنیم درست میشه. دست به خاکستر میزنیم طلا میشود. انگار حس خوب کیمیاگری میکنه.

دقیقا با جنس احساساتمون کیمیای سعادت یا کیمیای شقاوت زندگی خودرا رقم میزنیم.

 نکته حائذ اهمیت اینجا است که احساسات همانند یک مایع دماسنج هستند که باید دائمأ کنترل شوند. مایع درون دماسنج به یک باره از صد درجه زیر صفر به صد درجه بالای صفر نمیرسد.

احساسات مثل یک قطعه گوشت منجمد میمونه که ابتدا باید یخ آن باز شود. به درجه محیط برسد. سپس این قطعه گوشت با دمای اجاق پخته شود تا در نهایت لذت طعم گوشت را درک کنیم.

احساسات زمانی که بد باشند در حالت انجماد قرار دارند و زندگی هیچ طعم و روحی برای ما ندارد. با کار کردن روی احساس آرام آرام درجه و دمای آن به حالت آرامش میرسد و هر چقدر که بیشتر روی آن کار شود به درجه حس عشق و سپاسگذاری میرسند. در این نقطه است که زندگی همانند گوش طبخ شده لذیذ و قابل خوردن میباشد.

باید مدام احساسات کنترل شوند تا اتفاقات خوب را تجربه کنیم. هر حسی داشته باشیم متوجه میشویم هر اتفاقی رخ میده داره همون حس را به ما انتقال میده. عصبانی شوی، اتفاقاتی رخ میده که عصبانی تر شوی.

شاد باشی، اتفاقاتی رخ میده که شاد تر باشی.

پس اگر عنان حساسات را به محیط و شرایط دهیم. مثل یک برگ در باد میمانیم که هر لحظه به سویی که دلش میخواهد میرود.

باید عنان احساساتمون را دست خودمان بگیریم و مدام کنترلش کنیم تا به درجه ی انجماد نرسند. همیشه غذای زندگی را پخته و آماده برای خود نگاه دارید تا طعم زندگی ر بچشید و لذت آن را ببرید.

اما رحت ترین راه برای کنترل احساسات:

یکی از قدرتمند ترین راه ها، مسیری است که خداوند به ما پیشنهاد داده است. آن هم سپاسگذاری و به  یادآوری هر آن نعمتی که داریم. ما حتی به قلب سالم و اکسیژن پاکی که تنفس میکنیم، توجه کنیم احساس سپاسگذاری را کم کم در وجودمان زنده میکنیم و آرام آرام بر اتفاقات خوب زندگیمان مدام میافزاییم.

ولی اگر هزاران نعمت داشته باشیم ولی تمرکزمون را روی چیزی که نداریم بگذاریم. یاد و احساس تمام نعمت ها از زندگی مان خارج میشود و همه ی زندگی تبدیل به نداشته ها میشود.

 همان نعمت هایی که داشته ایم را نیز آرام آرام از دست میدهیم.

به قول خداوند اگر سپاسگذار نعمت هایمان باشیم بر داشته هایمان افزوده میشود و اگر کفران نداشته هایمان را کنیم عذاب خداوند بر ما نازل میگردد.

پس باید بپذیریم که مدام روی حسمان کار کنیم. تا مدام اتفاقات خوب را تجربه کنیم.

 ..............................................................................

 

 

آیا توی شغلتون دچار رکود شدید؟

 

فروشتون اومده پایین؟

میخوایین فروشتون و مشتری هاتون بیشتر بشن؟

آیا داری به سمت ورشکستگی پیش میری؟

دیگه خسته شدی از اوضاع بازار و کسادی؟

چنتا راهکار عالی در محصول آموزشی زیر برای شما آماده کردم، که با تعهد به انجام اونها.. در مدت زمان یک ماه آرام آرام روند کار و فروش و درآمدت را افزایش میدی..

خرید و دانلود محصول رونق کسب و کار با یک قیمت عالی در فیلد زیر.

https://idpay.ir/koodakedaroon/file/30670

 

  در ادامه مقاله به کلیپ زیر در رابطه با موضوع: چرا تمایل به افکار منفی داریم توجه فرمایید

 

            (((روی من ضربه بزن))))

 

  ارادتمند شما..............صادق دهکردی

        ....................................................