بنام الله یکتا درود بر شما دوست بی همتا

قدرت تمرکز و صبر


 

بعد از احساس خوب و باور قدرتمند، دو موضوع مهم در جهت رسیدن به خواسته ها و اهداف: تمرکز و صبر است.

ما به عنوان اشرف مخلوقات خداوند دارای قدرت تمرکز میباشیم. این قدرت قادر است معجزه در زندگی ایجاد کند.

ولی یکی از ویژگی های این قدرت، محدود بودن آن به یک موضوع است.

یعنی در آن واحد نمیتونیم بر روی دو موضوع متفاوت تمرکز کنیم. شاید بتوان در لحظه بر روی چند موضوع سوییچ کرد. ولی همون موضوعی که مورد توجه قرار گرفته هدف اصلی تمرکز ذهن قرار میگیرد.

باید توجه داشت که اگر مدت زمان طولانی تری را صرف موضوعی کنیم. اون موضوع را از لحاظ فیزیکی بیشتر تجربه میکنیم.

 فاکتور مهم در تمرکز و صرف زمان، صبری است که باید به خرج دهیم. صبر احساس خوب امید و باور به رسیدن را نشان میدهد.

آفت این موضوع بی صبری است که احساس ناامیدی و باور به نرسیدن را نشان میدهد که روح و ذهن را از مسیر خیر و خلق خواسته دور میکند.

بنا بر قوانین درهم تنیدگی کوانتومی. تمام وجود ما دارای چندین میلیارد اتم است. در حالی که تمام وجود خواسته ای که میخواهیم به آن برسیم هم دارای چندین میلیارد اتم است. ذهن و خواسته باید در این اسکیل میلیاردی در هم تنیده شوند تا کاملا شبیه به یکدیگر گردند.

توصیف عامیانه اش این میشود که تمام وجود شما و  تمام وجود خواسته تان باید با هم یکی شوند. همون موضوع هم ارتعاشی کامل با خواسته و هدفی که داریم.

این مساله را زمانی درک میکنیم که لحظه رسیدن به هدفمان را اینقدر تجربه کردیم که حس نیاز را  از وجودمان پاک وحس داشتن را در ذهن ایجاد کرده باشیم.

با این  روش  یک نقطه ذهنی مشخص را برای ناخوداگاه خود مشخص میکنیم تا این ذهن قدرتمند، مسیر های رسیدن به خواسته را ترسیم و تمام شرایط و اتفاقات را در هم ادغام کند. به گونه ای که همه چیز دست به دست هم دهند تا شما به خواسته تان برسید.

همون طور که خداوند میفرماید من با صابرین هستم: به این معنی است که باید احساس خوب امید، باور به رسیدن، تمرکز صد درصد روی هدف و در نهایت صبری است که لحظه رسیدن را روشن میکند.

متاسفانه کمتر کسانی هستند که قدرت تمرکز بالایی دارند. چون یکی از خاصیت های ذهن بازیگوشی است. مدام ما را به گوشه ای از افکار و خاطرات پرتاب میکند. این مثال در بین مسلمانان مشهود است که  سر نماز به هر چیزی فکر میکنند جز به خدا...  بازیگوشی یکی از دسایس ذهن گمراه کننده است که نمیخواهد انسان از قدرت تمرکز به درستی استفاده کند.

حال اگر به این قدرت برسیم که لحظات بیشتری، تمرکز طولانی تری روی یک موضوع خاص داشته باشیم. اون موضوع را زودتر در با وجودمان در هم تنیده میکنیم.

در دوره شاهین موفقیت یکی از موضوعاتی که مورد بحث قرار گرفته است همین مساله است که تمرین آن نیز داده شده .

ولی برای این مقاله تمرین افزایش تمرکز را با مراقبه بر روی نفس دم و باز دم برای شما دوست عزیز در نظر گرفته ام.

در لحظاتی از روز در یک مکان آرام بنشینید و کاملا بر روی دم و باز دم نفستان معطوف گردید.

باید به درجه ای برسید که دم و باز دم را از حالت ارادی به  غیرارادی برسانید. یعنی مثل جریان خونی که در رگهایتان در حرکت است. فقط دم و باز دم را حس کنید که خود به خود با نظم جهان رخ میدهد. با هر بار تمرین به این درجه می رسید که به حالت خلسه رفته و به سیستم نظم جهان و خداوند متصل شوید.

این تمرین را زیاد انجام دهید تا قدرت تمرکزتان بالا رود. در نهایت بر هر موضوعی که دوست دارید توجه میکنید و پرش افکار و ذهن بازیگوش را از خودتان دور میکنید.

........................................................................................................................................

با کلام علی ع  که فرمود کار تفریح، محصول بازی شایستگی کارگر و کارمند کلید خورد.. نتایج آموزش ها:

1 احترام  کارفرما  برای کارگر

تبدیل روابط و اتفاقات بد در محیط کار  به روابط عالی و اتفاقات خوب .

3 تغییر افراد و همکارهای بد در محیط کار  یا جاشون با همکار های خوب جایگزین شدن

4 دستمزد  دریافتی که نگران کننده و به تعویق می افتد، سر موعد واریز و باعث رونق در کسب و کار  میشود.

5 نگرانی از ساعت های خسته کننده و  پر فشار با قوانین خداوند که با هر مشکلی نعمتی است، تبدیل به کار راحت و ساعت های مفرح . ساعات دیر گذر  تبدیل به ساعات زود گذر 

از  صبح نگرانی و استرس را از کارگر یا کارمند دور میشود تا با اشتیاق سر  کار حاظر  و منتظر معجزات تمرینات  که  روز های گذشته ایجاد کرده باشه.

7 مانند بازی طراحی شده تا کار و زندگی  تبدیل به  تفریح شود تا جنبه های منفی گذشته

ایجاد سلامتی روز افزون، روابط خوب در زندگی، پاک کردن دغدغه ها و ایجاد اطمینان قلبی به زندگی

لینک خرید و دانلود محصول بازی شایستگی

https://idpay.ir/koodakedaroon/file/30805

پیشنهاد مقاله تماشای ویدیو ..اینجا..

ادامه  مقاله در فایل صوتی  ..اینجا...

  

  والسلام.. صادق دهکردی