بانام الله یکتا، درود بر شما همراه بی همتا

موهبت تسلیم


 

 از نعمت هایی که در وجود الهی هر انسان نهفته است، قدرت تسلیم است.

هر کس بتواند این ویژگی شاخص را در مسیر زندگی، هشیارانه به کار گیرد، قسم به تمام مقدسات عالم، با دستان پر مهر خداوند به هر آنچه که میخواهد لاجرم میرسد. حتی اگر وضعیت آن چنان نابسامان باشد که تمام مردم جهان با اطمینان بگویند کار شما تمام است.

خداوند میفرماید تسلیم من باشید تا به گونه ای احوال را تغییر دهم که هیچ کس فکرش را هم نمی تواند بکند.

در ابتدا باید توجه داشته باشیم که خداوند نیز همیشه تسلیم است.

هماهنگی این دو تسلیم: یعنی تسلیم در برابر مشیت رقم خورده و تسلیم بودن خداوند در برابر  مشیت ایجاد شده، نیروی قدرتمندی را متصاعد و ایجاد میکند که قادر است معجزات آسمانی را در زندگی هر فردی رقم بزند.

خداوند میفرماید من تسلیم کسی هستم که در برابر من تسلیم باشد.

خود خداوند عاشقانه انتظار بنده ای را میکشد که تسلیم شود. تا همچون پدری مهربان که فرزندش سر تعظیم در برابرش فرود میآورد. هستی اش را فدا کند.

آخرین مرحله برای هر دین مقام تسلیم است.

هر کس به این مقام برسد دین خداوند را به کمال رسانده است.

خداوند دین خودش را اسلام نامیده است.

اسلام یعنی تسلیم بودن در برابر قوانین محکم و استوار جهان هستی.

قوانینی که همگی در هم گره خورده اند و ماهیت اصلی برهان های منطق، نظم، علیت و... را بر کائنات گسترانیده اند.

 مجموع بینهایت قوانین کائنات به زبان ساده اتفاقات در پیش رو نامیده میشوند. اتفاقاتی که مدام باهاشون برخورد میکنیم. چه خواسته چه ناخواسته، از فقر و ثروت، سلامتی و بیماری، روابط خوب و بد و...

اگر در برابر هر اتفاق خواسته ای بپذیریم که از فضل خداوند بوده و مغرور نشویم، به مقام تفضیل میرسیم. مقامی که شیطان از آن با غرورش مترود شد.

 اگر در برابر هر اتفاق ناخواسته ای هیچ قضاوت و پیش داوری ای نکنیم به احساس آرامش می رسیم که مرحله ورود به مقام تسلیم است.

همان طور که خداوند میفرماید در آرامش من به یاد شما می افتم(با یاد خداوند دلها آرام میگیرد) البته برای رسیدن به برخی معانی، جملات خداوند را به دو نحو  آخر به اول و  اول به آخر باید خواند تا به درک بهتری برسیم.

 زمانی که آرامش خود را با قدرت تسلیم ایجاد کردیم. خود را با سیستم نظم جهان هماهنگ میکنیم. حال وارد مرحله بعدی میشویم. یعنی تسلیم شدن خداوند در برابر بنده اش و هماهنگ شدن او بنده اش. 

در این مرحله باید از قدرت اراده ای که خداوند در اختیار انسان قرار داده بهره ببریم. قدرتی که انسان و خداوند تنها از آن بهره مندند. این قدرت به نام باور نیز شناخته میشود.

یعنی به صورت ارادی دستورات باور ساز ذهنی را مدام تلقین میکنیم تا اتفاق را به نفع خودمان تمام کنیم.

باید با توسل به قدرت خداوند که در  ضمیر ناخودآگاه نهفته و قدرت باوری که  به سمت ناخواسته ها حمله میکند. به طور بدیهی و راحت از مشکلات خیر و از مسائل راه حل ها را  به سرعت برای خود خلق کنیم. در اصل به منزلت بگو بشو در لحظه میشود نائل میآییم.

همان طور که خداوند میفرماید در هر سختی آسانی است و در هر اتفاقی خیری برای شما نهفته است. همچنین میفرماید چه چیزهایی که فکر میکنید به نفع شما نیست در حالی که به نفع شما تمام میشود.

پس این امر مهم در برخورد با ناخواسته ها  موجب نمیشود، مگر با تسلیم در برابر خداوند و مشیت رقم خورده، سپس حفظ آرامش و ایمان، سپس باور به این که از مشکل و مسأله خیری است و تمام اوضاع به نفع من تمام میشود. سپس تا پایان نتیجه قطعی، تسلیم مشکل و مسأله نشدن. باید تا انتهای مسیر همراه قدرت ناخودآگاه، که خداوند بوسیله آن در حال تغییر اوضاع است همراه باشید.

همان طور که خداوند میفرماید من نزدیک به شما هستم و از رگ گردن به شما نزدیک تر.

در اصل نیروی ذهن ناخودآگاه است که تمام اتفاقات را برای ما رقم میزند. ناخودآگاهی که ما را  به سمت خیر و شر مدام هدایت میکند.

همان طور که خداوند میفرماید بندگانم را هر لحظه به سمت خیر و شر هدایت میکنم.

 خیر و شر در ابتدا به وسیله احساس و باورهای ما به سمت ناخودآگاه خوراک میشود. سپس ناخودآگاه که وجهه ای از خدای درون ما است. ما را به سمت اتفاقات(مشیت ها) هدایت میکند.

یکی از ایرادات اساسی نود و نه درصد مردم جهان اینه که تا با اتفاق بدی برخورد میکنند به یک باره رنگ از رخساره می بازند و واکنش های منفی احساس، افکار و اعمال را از خود بروز میدهند که نتایج نادلخواه را میگیرند. این به دلیل سیستم هوشمند و با شعور ناخودآگاه است که به وسیله حس بد و افکار بد اتفاقات را رقم میزند.

اگر همیشه آرامش خود را حفظ کنیم و قدرت را به دست خداوند دهیم، هیچ زمان در هیچ اتفاق ناخواسته ای گیر نمیکنیم، مگر این که در پایان از آن سربلند بیرون میآییم.

یکی از دلایلی که به وسیله ناخواسته ها امتحان می شویم، افزایش قدرت ایمان است. همان طور که خداوند میفرماید تقدیرها را در بین بندگانم مدام میگسترانم.

ایمان یعنی: در ابتدا پذیرفتن رخداد ها بی قضاوت. مراقبت از مقام تفضیل و تسلیم خداوند در هر اتفاق. همچنین تقصیر  اتفاقات ناخواسته را گردن کسی نیانداختن، حتی خودمان. در نهایت مسولیت تام اتفاقات زندگی را پذیرفتن وتسلیم مشکلات و مسایل نشدن.

نتیجه این کشمکش ها درجات ایمان را افزایش میدهد و معجزات را در زندگی هر فرد ایجاد میکند.

به لطف خداوند این مقاله سر آغاز دوره تفسیر ارتعاش کتب آسمانی است که به زودی برگزار میشود. در ابتدا از کتاب قرآن آغاز میکنیم و قوانین موفقیتی را در تک تک جملات خداوند با توجه به پایه ای ترین قانون جهان هستی یعنی ارتعاش بررسی میکنیم.

ورژن اول دوره به زبان فارسی تهیه میشود و از جملات عربی سعی میشود استفاده نکنیم.

به صورت فصل فصل، جزء جزء و بخش بخش آیات را تفسیر میکنیم و جلو میرویم.

هر فصل مربوط به یکی از کتب آسمانی است.

هر جزء مربوط به یکی از اجزاء اصلی هر کتاب است.

هرکدام از اجزاء را به هفت بخش مقدس تقسیم میشوند.

به عنوان مثال: فصل قرآن دارای سی جزء و دویست و ده بخش است. در نتیجه کتاب قرآن به دویست و ده دوره صوتی(بین یک تا دو ساعت) تقسیم میشود.

همچنین در طول زمان، پس از پایان یافتن کتاب قرآن وارد کتاب انجیل ، تورات و سایر کتب آسمانی میشویم و این مسیر الهی همچنان ادامه دارد.

در ضمن، دیدگاه و نگرش ما به این دوره ها کاملا انسانی، توحیدی و به دور از هر گونه سلیقه و تعصبات میباشد.

دوستان انسان دوست و توحیدی که تمایل به شرکت در دوره اول( فصل قرآن.جزء اول. بخش یک) هستند. به

زودی این دوره با یک قیمت مناسب تهیه و برای خرید شما در اختیارتان قرار میگیرد.

 

 

آیا همسرتان یا جفت روحی تان با شما بد رفتاری میکنه؟ راهکاری اساسی برای شما دارم که تغییر رفتار را در کمتر از یک ماه مشاهده میکنید... خلق رفتارهای شایسته با شما...

محصول صوتی رفتارهای شایسته با یک قیمت باور نکردنی.. خرید و دانلود محصول در فیلد زیر 

https://idpay.ir/koodakedaroon/file/30250

 

 

((ادامه مطلب ((اینجا

با سپاس از همراهی شما

صادق دهکردی