با نام الله یکتا درود بر شما همراه بی همتا

هدف گذاری تا نتیجه 

جهان از سمت طراح اصلی اش به گونه ای برنامه ریزی شده  که در مسیر هدف خداوند و اهداف کائنات در حال حرکت است.

اصل وجودی انسان ها نیز بر همین اساس طراحی شده، تا مادامی که در مسیر هدفی قرار داریم رشد میکنیم. به سلامتی، ثروت، شادی و روابط خوب میرسیم.

اما زمانی که بی هدف زندگی کنیم. آماج اهداف دیگران میشویم و لاجرم دارمای رسیدن خواسته های دیگران میشویم.

موضوع مهم بعدی انتخاب هدف و به نتیجه رساندن آن است.

اکثر افراد اهدافی را انتخواب میکنند، ولی  یا به پایان نمیرسانند یا نتایج نادلخواهی را در پی دارد.

چگونگی انتخاب هدف، در مسیر درست حرکت کردن و  در نهایت به نتیجه دلخواه رساندنش را به اختصار برای شما دوست عزیزم در این مقاله بسیار ارزشمند  توضیح میدهم. پس چند مورد مهم در راستای این امر وجود دارد:

در ابتدا باید اهدافی را انتخاب کنیم که با صراط اصلی جهان و خالق آن هم راستا باشند. اهدافی که الهی هستند مهر و امضای مدیر جهان را پای خودشان دارند. همیشه پشتیبانی کائنات را در پی دارند.

 پس برای شروع هدف گذاری:

یک کاغذ و قلم آماده کنید. فکر کنید که دوست دارید به چه اهدافی در زندگی برسید. فرقی ندارد. هر چه به ذهنتان میرسد را روی کاغذ بیاورید.

حال نسبت به مواردی که در ذیل ارائه میشود، از یک تا بیستت، نسب به اهدافی که نوشته اید امتیاز دهید.

1.اهدافی که همراستا با خالق جهان و سیستم کائنات هستند. به هر هدفی که نوشته اید نگاه کنید. از خودتون بپرسید آیا این هدف در ابتدا رضایت خداوند را در پی دارد یا نه؟  از یک تا بیست امتیاز لازم را بدهید. چون سیستم نظام مند جهان بر اساس خیر و صلاح است. اگر در صلاح این سیستم هدف گذاری کنیم به سرعت در سبیل و صراط آن قدم میگذاریم.  در اصل وارد  بزرگراهی صاف و نزدیک به هدف میشویم و به راحتی به نتایج دلخواه میرسیم.

2.امتیاز بعدی در رابطه با عشق و ضرورت است که نسبت به هدف دارید. به هر کدام از اهدافی که نوشته اید. نگاه کنید واز خودتون بپرسید آیا من واقعا عاشق این هدف هستم؟ این هدف را واقعا میخواهم بهش برسم؟  از لحاظ جایگاه چقدر ضروری، مهم و حیاتی است؟ آیا وقتی بهش فکر میکنم اشتیاق در من ایجاد میکند یا نه؟ یا این که فقط همین طوری چون دوستش دارم میخوام بهش برسم؟ یا این که میخوام بهش برسم تا پوز فلانی را بزنم؟ یا این که کلا هدف نیست و یک هوسه و زود میپره؟ پس خیلی مهمه که عشق و ضرورت هدف را بشناسید و امتیاز دهید.

3.امتیاز بعدی در رابطه با ارزش و اقتصادی بودن هدف است. یکی یکی به اهدافی که نوشته اید نگاه کنید.  از خودتون بپرسید این هدف چه ارزشی را برای جهان و جامعه ایجاد میکنه؟ این هدف چه نیازهایی از من، خانواده، افراد و جامعه را برطرف میکنه؟ هرچقدر که نیازهای بزرگتر و مسایل بیشتری را از جامعه حل کنه، یعنی هدف شما ارزشمند تره.  سوال بعدی در این راستا که از خودتون میپرسید اینه که: چقدر مردم و جامعه حاضرن برای این  ارزشی که میخوام ایجاد کنم پول بدهند؟ اگر پاسخ های خوبی به ذهنت رسید، این هدف ارزش اقصادی و مادی پیدا میکنه. چون اهدافی که ضمیمه اقتصادی ندارند، هر چقدر هم که شور و اشتیاق در راستای آنها داشته باشیم. در نهایت در یک نقطه ای از لحاظ مالی شاید نتوانیم آن ها را ساپورت کنیم که منجر به یأس و شکست میشوند. پس حتما دو موضوع ارزش و پرداخت پول در قبال آن را نیز باید در نظر بگیرید و به هر کدام از اهدافی که نوشته اید از یک تا بیست در این قسمت هم امتیازی بدهید.

4.امتیاز بعدی در رابطه با دوری و نزدیکی هدف است. به هر کدام از اهدافی که نوشته ایید بنگرید و از خودتون بپرسید که این هدف آیا قابل باور و منطقی است. چقدر از لحاظ ذهنی از من دوره؟ آیا وقتی بهش فکر میکنم از لحاظ  اش میترسم؟ یا از لحاظ دور از دسترسی به خودم میخندم؟ هم چنین از لحاظ نزدیک بودن. از خودتون بپرسید که آیا این هدف این قدر کوچک هست که حس اشتیاق را در من کور کنه؟ در نتیجه این سوالات. معیار از لحاظ امتیازی که میدهید نورمال باشه. نه اون قدر دور از دسترس که در مسیرش نا امید بشین. نه اون قدر کوچک که انگیزه ای برای حرکت در شما ایجاد نکنه.

پس شیوه امتیاز دهی به اهداف به این شکل شد که چهار بخش امتیاز برای هر کدام از اهداف مشخص گردید. به عنوان مثال هدفی که از چهار بخش مجموع160 امتیاز را دارد. برترین هدف است که باید دست به عمل شوید و تا انتها به نتیجه برسانید. همچنین اهداف بعدی با توجه به بیشترین امتیازی که دارند، بعد از رسیدن به نتیجه هدف اول دست به کار آن ها میشوید.

اما زمانی که در مسیر هدف والایی که مورد تایید امتیازات قرار گرفته قدم گذاشتید. حتمأ موارد زیر را در نظر بگیرید:

1. هدف شما امکان داره همانند یک نردبان چند پله باشد، که هر روز باید یک یا چند پله آن را بالا روید تا به انتهای نردبان و نتیجه برسید. پس لطفا فاصله بین پله های نردبان را کوچک تر کنید تا به راحتی به بالای آن برسید.  پس شما یک برنامه روزانه برای این هدف از شب قبل همیشه آماده کنید. یعنی صبح که از خواب بلند میشوید، پله ی بعدی هدفتان را شب قبل مشخص کرده باشید. برای این میگوییم شب قبل، چون ذهن ناخوداگاه تا صبح بر روی برنامه فردای شما کار میکند تا مسیر های رسیدن هموارتر شود. پس صبح که از خواب بلند میشوید باید هدفمند حرکت کنید و قسمتی ار این مسیر را انجام دهید. حتی اگر خیلی کار داشتید و فکر میکنید که نمیتوانید به هدفتون برسید. اشتباه نکنید. حتما برای هدفتون یک کار کوچک هم که شده در طول روز انجام دهید تا ارتعاش هدفتون گسترش پیدا کنه. چون هدف مثل یک گیاه میمونه که اگر روزی چند قطره آب به آن دهید و مراقبت کنید، کم کم رشد میکنه. ولی اگر یک روز غافل شوید ممکنه که به یک باره خشک بشه و روز های بعد سرد شوید و کار هدف را تباه کنید. به قول شاعر: رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود. رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود.

2. مساله بعدی در رابطه با موانع و درهای بسته ای است که ممکن است در طول مسیر هدف با آن ها برخورد کنید. اکثر افراد تا به مسأله یا مشکلی در مسیر اهدافشون برخورد میکنند. به یک باره حس شکست میکنند، ناامید میشوند و دست از تلاش میکشند و به یک باره همه ی تلاش ها را بی ثمر میکنند. در حالی که موفقیت تصمیمی است که گرفته اید. پس قاطعانه تا انتهای مسیر بدون یک درصد شک ثابت قدم باشید که تردید آفت هر کاری است. همچنین موانع و درهایی که با آن ها بر خورد میکنید نیز کلیدی دارند که باید پیدا کنید تا در باز شود و پله بعدی هدف برای شما مشخص شود. پس موانع نیاز به ساخت پله دارند تا از آن ها بالا روید. الان دو موضوع مهم مشخص شد. یک)موانع و درهای بسته که حکم مساله را دارند که حل میکنید و مجوز ادامه راه را میگیرید . دو)ناخواسته هایی که افراد ضعیف شکست میپندارند. ولی افراد موفق به چشم تجربه به آن ها نگاه میکنند. اگر به چشم شکست نگاه کنید که ناامید میشوید و سر پله اول بر میگردید. اگر به چشم تجربه نگاه کنید، با اشتیاق از آن درس و تجربه میگیرید و دفعه بعدی آن اشتباه را انجام نمیدهید و دنبال یک راه دیگه برای ادامه مسیر هدف میگردید.

باید توجه داشته باشید که یک اشتباه را همان یک بار درسش را بگیرید و دیگه تکرارش نکنید. چون مثل این میمونه که مدام بخورید توی دیوار بتونی و فکر کنید اگر دفعه بعد محکم تر با دیوار برخورد کنید دیوار باز میشود و شما ادامه مسیر را طی میکنید. در حالی که دفعه بعد امکان دارد سرتون با دیوار برخود کنه و کلا از مسیر بازی مصدوم شوید. به قول انیشتین . احمق کسیه که یک اشتباه را دوبار تکرار کنه. پس برادرانه .... نباشید.

3. مورد بعدی حرکت کردن است. از تو حرکت از خدا هم برکت. ساز و کار جهان به این گونه است که آرام آرام مسیر ها را به شما نشان میدهد. ولی چگونه حرکتی؟ حرکت با شور و اشتیاق و باور به رسیدن و منتظر ایده ها و شرایط بودن. در طول روز مدام به هدفتون فکر کنید. فکر کنید که چطور میتوانید زودتر بهش برسید؟ چطور راحت تر مسیرش را طی کنید؟ چطور به نتیجه دلخواه برسید؟ همین که به هدفتون فکر میکنید مدام ایده ها و شرایطی از سمت جهان به شما الهام و ارائه میشود که باید به سرعت در مسیرشون حرکت کنید. چون هوش جهان به این گونه است که، هر سوالی بپرسید دیر یا زود پاسخش از سمت ذهن برای شما آورده میشود. پس هنگام دریافت ایده یا ایجاد موقعیت باید به سرعت حرکت کنید. اگر همان لحظه حرکت نکنید منطق سراغ شما میآید و با دلایل خودش رنج ها را ارائه میدهد و شما را سرد میکند. پس حرکت شما لازمه ی برکت کائنات است. در نهایت متوجه میشوید که، تا حرکت میکنید ایده ها و شرایط خودشون از راه میرسن و یکی یکی شما را به مسیر هدفتون نزدیک و نزدیک تر میکنن.

4. مورد مهم اینه که باید هدفتون را به انتها برسونید. روح شما نیاز به ارضا دارد. چگونه؟ بارسیدن به اهداف. زمانی که به هدفی میرسید روح شما بزرگتر و خشنود تر میشود. اگر هدفی را در میان راه رها کنید. کم کم اعتماد به نفستان را در مسیر اهداف دیگر از دست میدهید. به فردی تبدیل میشوید که هیچ هدفی را نمیتواند به انتها برساند. مشکل خیلی از افراد جامعه همین است که نمیتوانند اهدافشون را به انتها برسونن. چون ناخودآگاه این افراد برنامه ریزی شده که هدف ها را  تا میانه راه انجام بده. روح این افراد توانایی بدست آوردن نتیجه را ندارد. پس بسیار مهم  است که هدفهاتون را چه نتایج دلخواه یا نادلخواه داشته باشد به انتها برسونید. در این صورت است که شما تبدیل به یک فرد  قدرتمند و با اعتماد به نفس میشوید که روحش توانایی به پایان رساندن هر هدفی را دارد.

5. موضوع خیلی مهم اینه که شجاعت داشته باشید. جهان پشتیبان انسان های شجاع است. شجاعت معجزه به همراه میآ ورد. اگر موقعیتی  سر مسیر شما اومد که همراستای هدفتان است. بدون شک و بدون ترس وارد آن شوید. حتی اگر شرایطش را نداشتید. مطمئن باشید زمانی که در دل موقعیت مورد نظر که خدا برای شما قرار داده وارد شوید. ایده ها، شرایط، دستان و امدادهای غیبی خداوند نیز از راه میرسند و شما را حمایت میکنند. مثل خیلی از افراد موفق جهان که نترسیدند و وارد موقعیت هایی شدند که دیگران ترسیدند. لازمه این عمل حذف واژه (ن) از دایرت المعارف ذهن، زبان و زندگیتان است. یعنی نمیتوانم و نمیشود و شرایطشو ندارم را به میتوانم، میشود، شرایطش را خدا ایجاد میکند، تبدیل کنید و نیز باید به خودتان همیشه این ایمان را بدهید که میتوانید هر مساله ای را به راحتی حل کید. باید باور به توانستن را در وجودتان نهادینه کنید. همچنین نادیده گرفتن حرف های دیگران. در اصل در مسیر هدفی که دارید هیچ ارزشی برای حرف دیگران نباید قائل شوید. میتوانید نظر دیگران را اگر خواستید جویا شوید. چون نظر دیگران با توجه به باورها و عادت های زندگیشان است و در بیشتر موارد باعث به انحراف افتادن شما در مسیر هدفتان میشود. پس سعی کنید در رابطه با کارهایی که میکنید زیرکانه عمل کنید. میتوانید مشورت کنید. ولی مشورت کردن در مسیر هدف ،مستلزم شرایط خاصی است از جمله: مشاور باید یک فرد قدرتمند باشد که هدفش همراستا با هدف شما باشد یا فردی باشد  که همکار شما و در مسیر اهدافتان است. در این صورت باز هم طوفان فکری ایده پردازی پیشنهاد میشود. در غیر این صورت یک فرد هدفمند تمام نیروها،خلاقیت و شرایط لازم برای رسیدن به هدف را در ذهن و وجود الهی اش دارا است.  

6. اما سلاح شما در این مسیر اعتماد به نفس  است. تمرین ایجاد اعتماد به نفس در وجود شما دوست عزیز: باید لیستی از شجاعت ها، موفقیت ها، معجزات و کارهای بزرگی که انجام داده اید. تمام ویژگیهای بارز درونی، بیرونی و شخصیتی که به آن ها افتخار میکنید را به یاد آورید و بنویسید. این لیست را باید تهیه کنید و همراه خودتان داشته باشید و روزی دو بار از رویش مطالعه کنید. این تمرین احساس اعتماد به نفس و شجاعت را در شما هر روز بیشتر و بیشتر میکند. در ضمن باید دفتری تهیه ببینید و هر بار که اتفاق خوبی برای شما رخ میدهد را در آن یاد داشت کنید و لحظاتی از روز را با توجه به لیست اتفاقات خوبی که افتاده بیندیشید تا احساس قدرت در شما هر روز بیشتر و بیشتر شود. نکات بسیار مهم دیگر در مسیر هدف این است که همیشه به نتیجه ی هر قدم از هدفی که در پیش دارید باید خوش بین باشید. در اصل این خوشبینی شما است که شما را هر لحظه به نتیجه ای که دوست دارید نزدیک و نزدیک تر میکند. سلاح خوشبینی، بازی (اگه بشه چی میشه است؟) هنگامی که به نتایج خوشبینانتون فکر میکنید. مدام این سوال را پشت سرش تکرار کنید (اگه بشه چی میشه؟) متوجه میشود که با تکرار زیاد این سوال، در قبال خوشبینی تان. احساسات و اتفاقات فوق العاده یکی یکی از راه میرسند. در اصل با این سوالات و خوشبینی ای که به نتیجه دارید. منطق ذهنتان را خاموش میکنید و تمام تمرکز ذهنتان را روی نتیجه ای که دوست دارید خلق شود، میگذارید. در نهایت اون نتیجه ای را بدست میاورید که مدام به آن فکر میکنید.

به عنوان ختم کلام: احساس خوب شور و اشتیاق شما که منزه از هر گونه یأس و نا امیدی است. به همراه باور به این که به راحتی و به سرعت به نتیجه ای که دوست دارید میرسید. دو بال قدرتمند برای هدفی که دارید میشوند.

 .............................................

ما دارای نبوغی پنهان هستیم.

اگر بتوانیم نبوغ درونمان را بیدار کنیم به هر چیزی دست بزنیم معجزه میشود.

به هر خواسته ای که بخواهیم به راحتی می رسیم.

نبوغمان را باورهایمان کور کرده است.

با تمرینات و آموزش های ماه اول دوره قادر مطلق، خدای درون خود را بیدار میکنیم و قدرت هایی را بدست میآوریم که در زمینه روابط، کسب درآمد، سلامتی و معنویات ... سدهای محدودیت را شکسته و قدرت هایی که خداوند به ما هدیه داده را دوباره فعال میکنیم و بهشت واقعی را در همین جهان تجربه میکنیم.

جهت خرید و دانلود ماه اول قادر مطلق خالق کوچک به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

https://idpay.ir/koodakedaroon/file/30888

 

(((ادامه مطلب)))

واسلام... صادق دهکردی.